Vural Gündoğan

Vural Gündoğan

Kalecinin ısrarı ve kararlılığı zaferi belirler.
Sadece futbolculuk kalitesiyle değil, centilmenliği, efendiliği ve güler yüzüyle o her zaman zaferi belirledi.

Vural Gündoğan 01 Mayıs 1979 tarihinde Bandırma’da dünyaya geldi. İlköğretimini Bandırma Atatürk İlkokulu’nda tamamladıktan sonra Ortaokulu Manyas’ta yatılı okudu. Ardından Bandırma Anadolu Meslek Lisesi Kimya Bölümü’nü bitirdi.

“Kaleciliğe, 12 yaşındayken Bandırmaspor altyasında başladım.” diyen Gündoğan, O tanışmayı gülümseyerek şöyle anlatıyor. “Bandırmaspor’un altyapı seçmeleri vardı. Seçmelere forvet olarak gitmiştim. Benim gibi 8 forvet daha vardı. Ama kaleci yoktu. Mümin Cankurt hoca bana dönerek!  kaleci sen ol dedi. Ben de tamam diyerek kaleye geçtim. İşte o günden bu günlere geldik.” diyor geçmişin başarılı file bekçisi, bugünün değerli antrenörü.

Vural

16 yaşına geldiğinde Bandırmaspor A takımla idmanlara çıkmaya başlayan Gündoğan 1995-1999 yılları arasında amatör lisansla 4 yıl profesyonel takımın kadrosunda yer aldı. Tam A takım kadrosunda yer alacakken şanssız bir şekilde dizinden sakatlanarak futbola yarım sezon ara vermek zorunda kalarak Bandırmaspor şansını kaybetti.

Sakatlık sonrası Balıkesir Belediyespor’a transfer olan Gündoğan, Belediyespor’da geçen başarılı sezonun ardından acısıyla tatlısıyla tam 5 yıl sürecek Edremit Belediyespor macerasına başladı. 2005 sezonunda tekrar Balıkesir Belediyespor’a geri dönen Gündoğan, sırasıyla Erdekspor (3 sezon), Bandırma Sanayispor (1 sezon) ve ardından faal kalecilik yaşantısına noktayı koyduğu Bandırma Etispor’a geçti. Etispor forması altında 5 sezon ter döktükten sonra 2018 yılında faal futbolculuk anlamında sahalara veda etti.

Gundogan

Futbolun hergün değiştiğini ve kendisini bu anlamda geliştirdiğini belirten Gündoğan, Bandırmaspor alt yapısında görev yaptığı dönemlerde Antrenörler Ömer Faruk Ahlatlı, Mustafa İzgi ve Eşref Erkekoğlu gibi önemli isimlerlerle çalışmasının kendi bilgi ve becerisine inanılmaz katkılar sağladığını belirterek. “Onların sayesinde oynamaktan çok, futbolcuya birşeyler öğretmeyi daha çok sevdim.”diyor.

Vural

Bandırmaspor altyapısından ayrıldıktan sonra halen çalışmakta olduğu işyeri Eti Maden’de o günlerdeki birim müdürü, bu bugünlerde Etispor’un var olmasında en etkin isim olmasının yanı sıra Etispor’un Bandırma’nın profesyonel ligdeki ikinci takımı olması yönünde en önemli katkıları sağlayan Eti Maden Genel Müdür Yardımcısı Sn. Özgür Saç ve Etispor kulüp başkanı Sn. Ramazan Artun’un talepleri doğrultusunda BAL’da mücadele eden Etispor kaleci antrenörlüğü görevine getirildi.

Gundogan

Evli ve 13 yaşında bir erkek evladı olan Gündoğan, Halen Bölgesel Amatör Lig takımlarından Bandırma Etispor kaleci antrenörlüğü görevini sürdürüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Karşıyakaspor Kubilay Öztan’la devam – BND spor: […] HÜSEYİN KUBİLAY ÖZTAN KİMDİR […]
2022-07-21 10:29:41