Tomas Hikmet

Tomas Hikmet

En Bandırmaspor’lu
Bandırma’da En Beşiktaşlı

Güçlü fiziği ve Beşiktaşlılığı ile tanınır. Tokalaşırken istemeden çok kişinin parmaklarını kırmıştır ama kimsenin kalbini kırmamıştır.

Hikmet Saruç, nam-ı diğer Tomas Hikmet 01.01.1955 yılında Bandırma Çınarlı Mahallesi’nde dünyaya geldi. Bandırma amatör futolunda ter dökmesinin yanında öncelikle Bandırmaspor sonrasında Beşiktaş’a olan aşkıyla tanındı.

Çınarlı Mahallesi’nde geçen çocukluk yıllarında mahalledeki maçlarda göz doldurduktan sonra 18 yaşına geldiği 1973 yılında amatörlüğe ilk adımı Bandırmaspor genç takımında attı. Sol bek mevkiinde top geçer adam geçmez deyimiyle özdeşleşerek defansta güven veren bir oyun sergileyen Saruç, 2 sezon genç takımda top koşturduktan sonra 1975 yılında vatan borcu için askere gitti.

Askerlik dönüşü Bandırmaspor amatör takımında 2 sezon oynadıktan sonra, Paşabayırspor’a ardından da Çınarlı Doğuşspor’a transfer oldu. Çınarlı Doğuşspor’da geçen 3 sezonun ardından faal futbolculuk yaşantısına son verdi.

1978 yılında Gülten hanım ile dünya evine girdikten sonra 1980 ve 1984 yıllarında iki evlat sahibi olan Saruç, eşi ve çocuklarına da Beşiktaş sevgisini aşıladı. Ailecek giyim ve kuşamını siyah, beyaz renkler üzerine kuran Saruç, her hafta İstanbul ve Bursa gibi yakın illerdeki Beşiktaş maçlarına mahalle kahvesinin camına “Maça gidiyoruz. Müracaat Tomas Hikmet, Tampon Kadir” yazısı eşliğinde en yakın arkadaşları; kasap Mustafa (Kumanuva), camcı Eyüp (Tıkız) ve rahmetli limoncu Bekir (Kaşıkçı) ile mahalleden otobüs kaldırarak gitti.

1989, 1990 ve 1991’de üst üste 3 kez şampiyon olan Gordon Milne önderliğindeki kadronun unutulmaz isimleri kaptan Rıza, Bandırma damadı Ali, Feyyaz ve Metin ile adeta abi kardeş düzeyinde ilişkiler kurdu.

Şuan 66 yaşında bir emekli olarak 2 evladından bir kız ve bir erkek torun ile Bandırmaspor ve Beşiktaş sevgisiyle yaşamını sürdüren sevgili Hikmet Saruç abimize sağlıklı uzun ömürler dileriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Karşıyakaspor Kubilay Öztan’la devam – BND spor: […] HÜSEYİN KUBİLAY ÖZTAN KİMDİR […]
2022-07-21 10:29:41