Sinan Özden

Sinan Özden

Nam-ı diğer Ahtapot

1 Haziran 1990’da Bandırma’da dünyaya gelen Sinan Özden, Yaman Egeli İlkokulu’ndaki İlköğretim ve Bandırma Ticaret ve Meslek Lisesi’ndeki Lise eğitiminden sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.

2005 yılında “Etispor Yaz Futbol Okulu”nda futbolla tanıştıktan sonra 02.02.2006 tarihinde 16 yaşındayken çıkartılan filiz lisanla Sanayispor genç takımında amatör futbol yaşantısına başladı. Rakibi her taraftan ahtopot gibi sarması, Oynadığı futbol ve efendiliğiyle göz dolduran Özden, kısa sürede A takım forması giyerek diğer takımların dikkatini çekmeyi başardı.

2 sezon Sanayispor forması altında ter döken Sinan Özden, Etispor’un devreye girmesiyle 2008 yılında kendisini “Etispor’lu Sinan” yapan imzayı atarak 11 yıl sürecek Etispor macerasını başlattı. “2008 yılından bu zamana Etispor camimasının futbolcusu, evladı oldum.” diyen Özden, 11 yıl süreyle kesintisiz olarak formasını giydiği Etispor ile 2 kez şampiyonluk heyecanı yaşadığı Süper Amatör Lig ve Bölgesel Amatör Lig’de takımının başarısı için ter döktü.

Sinan Özden, 2006-2008 yılları arasında Sanayispor ve 2008 – 2019 yılları arasında Etispor olmak üzere 13 yıl kesintisiz olarak toprak, çim ve suni çim sahalarda top peşinde koştuktan sonra 2020 yılında aktif amatör futbol yaşantısını sonlandırdı.

Aktif futbol yaşantısını noktalayıp, futbolun içinde yer almaya devam etme düşüncesini antrenör olarak sürdürme kararı alan Özden, 16-27 Şubat 2020 tarihinde Balıkesir Tüfad tarafından düzenlenen “Faruk Kula Grassrots C Futbol Antrenör Kursu”na katılarak kursu başarıyla tamamladı.

Kurs sonrası antrenörlük sıfatını da kazanarak Etispor yönetim kurulu tarafından altyapı antrenörü olarak görevlendirilen Özden, Etispor’lu futbolcu Sinan’dan sonra Etispor’lu antrenör Sinan olarak yeşil sahalara geri döndü.

2018 yılında Esra hanımla hayatını birleştiren ve 2022 Temmuz doğumlu Emir isminde bir evladı olan Özden, halen Etispor altyapı antrenörü olarak futbolun ve yeşil sahaların içinde yer almayı sürdürüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Karşıyakaspor Kubilay Öztan’la devam – BND spor: […] HÜSEYİN KUBİLAY ÖZTAN KİMDİR […]
2022-07-21 10:29:41