Rüzgarla Koşanlar Salomon Cappadocia Ultra-Trail’de

Rüzgarla Koşanlar Salomon Cappadocia Ultra-Trail’de

Bir pist ya da alanda yapılan dünyanın en eski nitelikteki sporlarından biri, Atletizm.

Güzel ilçemiz Bandırma’da atletizm sporuna gönül vererek kendilerine “Rüzgarla Koşanlar” adını veren grup, ülkemiz genelinde Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen yol ve ultra maraton yarışlarına katılarak ilçemizin adını duyurmaya devam ediyor.

Rüzgarla Koşanlar

Ata Tan tarafından kurulan “Rüzgarla Koşanlar” grubu, yaşları 26 ila 62 arasında değişen; Doktor, Avukat, İş Adamı, İşçi, Memur, Emekli ve öğrenci olmak üzere 30 sporcudan kurulmuş. Grup, Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen ve her yıl başlarında ilan edilen yol ve ultra maraton yarışlarına katılarak ilçemizi başarıyla temsil ediyorlar.

Salomon Kapadokya Utra Trail’de Bandırma’yı başarıyla temsil ettiler

Antremanlarını, hafta içi Bandırma General Balcı Çamlığı hafta sonları Kapıdağ Yarımadası ve köy yollarında topluca yapıyorlar. Amaçlarını “Yarışlara katılmaktan ziyade hayatımızda, yaşam tarzımızda amatörce spora yer vermek. Ve bu çerçevede sporun zevkine varıp keyfini çıkarmak” diyen grup üyelerinden Bülent Aydın, Taner Köleş ve grubun kurucusu Ata Tan 16 Ekim 2021 tarihinde Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde koşulan Salomon Kapadokya Utra Trail yarışlarına katılarak ilçemizi başarıyla temsil ettiler.

Cappadocia

624 kişinin katıldığı 63 km kategorisinde yarışan Ata Tan genel sıralamada 238’nci olurken, 40 yaş üstü sıralamada 103.lüğü elde etti. 1403 kişinin katıldığı 38 km yarışında Bülent Aydın genel sıralamada 103.lüğü elde ederken, 50 yaş üstü sıralamada 8. olarak büyük bir başarıya imza attı. Aynı yarışa katılan Taner Köleş genel sıralamada 538’inci olurken, 50 yaş üstü sıralamada 37. sırada yer aldı.

bndspor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Karşıyakaspor Kubilay Öztan’la devam – BND spor: […] HÜSEYİN KUBİLAY ÖZTAN KİMDİR […]
2022-07-21 10:29:41