MARMARA ADALARSPOR

MARMARA ADALARSPOR

90’lı yılların ortası cin çukuru stadı Bandırma’nın kalbi, Bandırmaspor’un mabedi ve halka mal olmuş amatör futbolun tek oyun alanı.

O yıllar henüz endüstriyel bir kavram yok spor dağarcığımızda. Sokakta oyunlar oynayarak gelen oyuncuların halk ile birleşip bütünleştiği amatör ruhun can bulduğu dönemler.

Askıda hayatların yaşanmadığı ekmek arası beslenmenin yapıldığı cefası çok sefası gerçek yıllar. O yıllar ve de öncesindeki yıllarda her türlü fedakarlıklarla zorluklarla iklim koşullarına rağmen bütün maçlarını deplasmanda oynamaya gelen MARMARASPOR.

Şimdilerde buradan da gidiyor takımlar ada’ya. Denizin berraklığında temiz yürekli insanlar. Onur’uyla ve takım ruhu ile mücadele eden oluşumlar.

Tarih 18 Aralık 2022 yer sanayi oynayan takımlar geçen sezon lige iyi başlayıp iyi bitiren Bandırma 100.Yılspor ile arkasında Marmaranın incisi yazılı Marmara Adalar Sporu getiren takım otobüsü.

Yıllar çok çabuk geçmiş olsa da otobüsün içinden inenlerin içerisinde hiç eskimeyen ve yüreğimize iyi gelen, yüzümüzü güldürüp elimizi samimi duygularla uzatıp kucakladığımız tanıdık simalar.

Geçmiş yıllarda bu takımda oynayan Taptik Mustafa olarak bilinen ve bugün takımın başında antrenör Mustafa, amatör futbolun şifosu (ki bu ayrı bir yazı konusu) kaptan Ahmet ve kalede tecrübeli Murat hoş geldiniz yakamozlar gibi parlayan güzel yürekliler.

Soğuk bir Bandırma günü havasını ısıttınız.

Antrenör değişikliği ile ikinci maçına çıkan ve yeni bir sayfa açmanın düşüncesinde olan Bandırma 100.Yılspor bu sayfa satırlarında iyi şeyler okuyacak gibi.

Kontrollü bir oyun anlayışı ile başlayan ve karşılıklı ataklar ile dönem dönem tek taraflı etkili ataklarla yakalanan pozisyonlar yanlış pas tercihleri sonucunda kaçan goller.

Her iki takımda gol yemeden atarım düşüncesinde. Daha etkili ve üstün 100.Yılspor görünmesine rağmen ilk ve net pozisyon bulan Marmara Adalarspor, ancak golü kaptanları ile bulan 100.Yılspor’du.

Bedeni küçük futbolu büyük kocaman yürekli Mert çizgiden çıkardığı top ile o golü önleyip duruşuyla baş kaldırıyordu gelecek gol öncesi izleyen gözlere.

Hayat ileriye doğru yaşanan ve geriye doğru anlaşılan sonu belli olan ancak ne şekilde nasıl sonlanacağını bilmediğimiz siyah beyaz bir yolculuktur. Popüler sporun en temaşalı oyunu olan futbolda böyledir. Hangi maçta hangi sonucu nasıl alacağınızı bilemezsiniz çünkü anlıktır.

Tarihi ve bu tarih içerisinde değişik yıllarda formayı giyen ve halen hafızalarımızda kalan yıllar başkanlık yapan Arif abi, bölgemiz futboluna katkı sunarak uzun yıllar oynayan Pire Mehmet, Hanefi, Erkan, Serdar ve Taptik Mustafalar vede diğerlerini geri getiremeyiz. Ancak, geçmişin taptigi bugünün Antrenör Mustafa’sının bilgi birikimleriyle, şifo ve diğer tecrübelerle vede yine adaların futbola olan düşkünlüğü ve yüksek potansiyeli “keşke bütün adalar bir araya gelip tek bir yürek oluşturabilseler” ile bugün takımda gördüğüm 6-12 ve 97 forma giyen yetenekleri coğaltarak amatör futbola gökkuşağı oluşturabilseler.

Mücadelenin ön planda olduğu fair play çerçevesinde keyifli bir oyun sonucunda 100.Yılspor’un 3-1 kazandığı müsabakanın bundan sonraki maçlarında her iki takıma da başarı dileklerimi iletir, mücadele ruhunuzun hiç bitmediği gönlünüzce yaşayacağınız bir sezon dilerim..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Karşıyakaspor Kubilay Öztan’la devam – BND spor: […] HÜSEYİN KUBİLAY ÖZTAN KİMDİR […]
2022-07-21 10:29:41