Güney Marmara’da NART rüzgarı

Güney Marmara’da NART rüzgarı

Kuzey Kafkasya halklarının yeşil sahalardaki temsilcisi Nart Spor Kulübü, kamp için geldiği Güney Marmara’da taraftarlarıyla buluşacak. Nartlar, 25 Eylül Pazar günü Bandırma temsilcisi Etispor ile hazırlık maçı oynayacak. Etispor sahasında oynanacak karşılaşma saat 13.00’te başlayacak.

2008 yılında İstanbul’da kurulan ve tüm Kafkasya halklarını tribünlerde bir araya getiren FK 1864, isim değişikliğine giderek Nart Spor Kulübü adını aldı. Yıllarca 1. ve 2. Amatör’de mücadele ettikten sonra Nart Spor adıyla İstanbul Süper Amatör’de mücadele edecek. Yeni sezon hazırlıkları kapsamında Biga’ya kampa gelen Nartlar, ilk hazırlık maçında Bigaspor ile 1-1 berabere kaldı.

HAZIRLIK MAÇI PAZAR GÜNÜ BANDIRMA’DA
Tüm Türkiye’de büyük bir taraftar kitlesine sahip olan Nart SK, ikinci hazırlık maçında Bandırma’yı BAL’da temsil eden Etispor karşılaşacak. Karşılaşma, 25 Eylül Pazar günü saat 13.00’de Etispor Futbol Sahası’nda oynanacak. Güney Marmara’da destekçileriyle buluşacak kafileye Nart SK Başkanı Tarık Tekin, Genel Sekreter Murat Kubilay, Futbol Şube Sorumlusu Ali Çetin ve Yönetim Kurulu Üyesi Av. Seçkin Tay’da eşlik ediyor.

“GÜNEY MARMARA’DAKİ ÇERKESLERLE BULUŞMAK İSTEDİK”
Yeni bir oluşum olarak İstanbul Süper Amatör Ligi’nde mücadele edecek takımlarını Güney Marmara’daki destekçileriyle de buluşturmak istediklerini ifade eden Başkan Tarık Tekin, “Biga, Gönen, Bandırma ve Balıkesir’den çok fazla taraftarımız olduğu gibi yönetim kurulunda da görev alan arkadaşlarımız var. Bu bölgedeki taraftarlarımızla buluşmak istedik. Sağ olsun Yönetim Kurulu Üyemiz Seçkin Tay’ın da ev sahipliğinde kampımızı Biga’da gerçekleştirdik. İlk hazırlık maçımızı Biga’da yaptık. Pazar günü de Bandırma’da Kuzey Kafkasyalı hemşerilerimizle buluşacağız. Hepsini tribüne desteğe davet ediyorum” diye konuştu.

“BİRLİKTEYSEK GÜÇLÜYÜZ”
İsim değişikliği konusuna da açıklık getiren Başkan Tekin, “FK 1864 adıyla İstanbul 1. Amatör Lig’de geçtiğimiz sezonu ikinci tamamladık. Prosedür gereği bir üst lige çıkmamız gerekiyordu ancak federasyon uygulamada değişikliğe gitti. Tüm itirazlarımıza rağmen yükselemedik. Tüm Kuzey Kafkasyalıların, büyük bir camianın takımı olarak bizlerde, hedefi Süper Lig olarak belirlediğimiz için bu bir yılı kaybetmemek adına Süper Amatör lig takımı olan İstanbul Siirt Gücü takımının yarışma haklarını alarak isim değişikliği yapmak zorunda kaldık. Artık yolumuza Nart SK olarak devam ediyoruz. Altyapısından üstyapısına kadar örnek bir kulüp olma yolunda ciddi adımlar atacağımızı düşünüyorum. Birlikteysek güçlüyüz o yüzden Türkiye’deki Kafkas camiasının desteğini bekliyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Karşıyakaspor Kubilay Öztan’la devam – BND spor: […] HÜSEYİN KUBİLAY ÖZTAN KİMDİR […]
2022-07-21 10:29:41