Amatör maçlarda ambulans niye yok

Amatör maçlarda ambulans niye yok

Futbol hızlı, tempolu ve ağır fiziksel aktivite içeren bir spor dalı olduğundan dolayı başta kalp krizi, dilin boğaza kaçması, çarpışmaya bağlı ciddi travma ve sakatlık risklerini fazlasıyla içermektedir.

Amatör maçlarda ambulans niye yok

Balıkesir U-16 Ligi Marmara Grubu’nda Cumartesi günü Bandırmagücü GSK ile Etispor takımları arasında oynanan maç esnasında ikili mücadele sonrası dilinin boğazına kaçması ile nefessiz kalarak yere düşen Bandırmagücü oyuncusu rakip takım antrenörünün çabasıyla hayata döndürüldü.

Duruma tepki gösteren Bandırmagücü kulüp başkanı Cem Gülten “Futbolda alt ligler ve gençler liginde insan sağlığının hiçe sayılması artik kabul edilir durum değildir. Emniyet güçleri olmadan başlamayan müsabakalar, ambulans olmadan başlayabiliyor. Peki olası bir can kaybında kim sorumlu olacak ve kim elini taşın altına koyacak. Ya da Allah’a emanet mi devam edeceğiz. Profesyonel maçlarda ve Bölgesel Amatör Lig müsabakalarında ambulans ve sağlık personeli bulundurma görevi, kulüplerin sorumluluğunda. Ancak amatör maçlarda bu konuda büyük boşluk var. Herkes topu birbirinin üzerine atıyor. Kimse sahalarda can vermeden bu duruma yetkililerin bir çözüm üretmesi en büyük arzumuz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Karşıyakaspor Kubilay Öztan’la devam – BND spor: […] HÜSEYİN KUBİLAY ÖZTAN KİMDİR […]
2022-07-21 10:29:41