• DOLAR
  13,6789
  %0,11
 • EURO
  15,4787
  %-0,19
 • ALTIN
  777,91
  %0,17
 • BIST
  1.880
  %1,22
Futbol birlikte oynanan total bir oyundur

Futbol birlikte oynanan total bir oyundur

Kalite tesadüf değildir

Bölgemiz tarımında önemli bir yeri olan ve pirinç üretimi ile ülkemiz ekonomisine katkı sunan Yeşil Gönen futbola olan tutkusu ile de olumlu görüntüler yansıtıyor.

Bölgesel amatör kümeye dahil Gönen Belediyespor-Bigaspor maçı yoğun bir seyirci ilgisi ve çoskusu altında Bigaspor’un başlama vuruşu ile başladı.

Karşılaşma her iki takımın da müsabakada istekli ve tempolu bir oyun ile sahada olduklarını gösterdi ve müsabakanın büyük bir bölümü de bu anlayış içerisinde oynandı.

Seyirci desteğini arkasına alan yeşil beyazlılar 2. ve 7. dakikalarda başlattığı ataklarda kazandığı kornerlerden sonuç alamadı. Bu baskıyı kıran ve oyunda dengeyi kuran Bigaspor, ilk atağını gerçekleştirdiği 11. dakikada sonuç alamayınca Gönen Belediyespor bu atağa aynı dakika içerisinde sağ kanattan başlayan organize bir atak ile karşılık verdi.

Saha içi dağılım ve paylaşımlarda doğru duran ve oyun disiplini ile olumlu görüntüler yansıtan Bigaspor; kalesinde Enes, savunmada Aykut, merkezde Özkan ve bu oyuncuların bağlantısını tamamlayan Serdal ile ortak bir akıl ve oyun karakteri oluşturup, hem oynayan hem de oynatan oyuncular olarak takım oyununu sahaya yansıtıp maça ağırlıkları koyarak topun daha çok kendilerinde kalmalarını sağladılar.

Çabuk düşünen ve bunu isabetli uzun paslarla alan değiştirerek ve hücuma derinlik vererek oyuna hükmeden bir takım olan Biga ekibi akan oyun anlamında atak sonlandırmalarında bu kadar başarılı değildi.

16’ncı dakikada üst üste 3 kez korner kullanan mavililere 26’ncı dakikada Yeşil beyazlılar Mert Güneş’in gayretli ve istekli oyunu ile sağ kanat organizasyonu girişimiyle karşılık verdi. 30’ncu dakikadan sonra oyunu kendi alanında kabullenip topun arkasında kalarak, savunma prensiplerinde başarılı olan Gönen Belediyespor uzun toplarla kontralarla çıkıp 2 kez gol girişimlerinde bulunsa da bunlardan sonuç alamadı. Hücumda derinlik yaratamayan ve pas bağlantıları ile tercihlerinin doğru olmayışı atak sonlandırmalarında sonuçsuz kalıyordu. Nitekim bu durum itibariyle 38’nci dakikadaki hücumda Ufuk GÜLMEZ 18 üzerinde pas opsiyonu bulamayınca Gönen Belediyespor adına maçın ilk şutunu atan oyuncu oldu.

Müsabakanın değişik dakikalarında adam ve alan savunmasında yetersiz kalan ve 1’nci bölgeden çıkışlarda bağlantı yetersizliği nedeniyle pas oyununu tercih etmeyip ayağa oynamadan geçiş oyunlarında zorlanan yeşil beyazlılar, özellikle de duran toplardaki tedirginlik gösteren davranışları nedeniyle golün de duran toplardan olabileceğinin habercisi gibiydi.

Alan kullanımları, pas tercihi ve isabetlerinde doğru işler yaparak oyunun boyunu kısaltan Biga’nın mavilileri 29’ncu dakikadaki sakatlık nedeniyle zorunlu olarak yapmış olduğu değişiklik sonrası 64’ncü dakikadaki doğru ve yerinde değişikliklerle oyunda daha etkili ve baskın olmaya başlayarak yeşil beyazlı bölgede daha çok görünmeye başladı ve bunun sonucunda da 83’ncü dakikada gerçekleşen hücum korner ile sonuçlandı ve golde bu duran toptan geldi.

Oyun devamlılığı ve sürekliliği anlamında bölümler halinde kopuk kopuk bir oyun anlayışıyla oynayıp atak girişimlerinde bulunan Gönen Belediyespor, bu ataklardan sonuç alamıyordu. Golden sonra seyirci desteği ile reaksiyon gösteren yeşil beyazlılar hücum aksiyonlarında daha çok bulunup ataklar gerçekleştirmiş olsa da bu hücum girişimlerinden sonuç alamıyor ve bu durum nedeniyle savunmasında açıklar vererek gerçekleşen Bigaspor hücumunda ikinci golü kalesinde görüyor maçta bu skorla 0-2 olarak bitiyordu.

Gönen Belediyespor seyircisinin ilgisi, takımlarına olan aidiyet duygusu ve maç bitiminde göstermiş oldukları samimi duyguları ile bu gün kaybedenin kazananı oldular. Takımlarının direncini artırıp ilerisi için ümit verici bir durum ve gelen takımlar için ise zor bir deplasman olduğunu gösterdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM