• DOLAR
  13,6898
  %2,88
 • EURO
  15,4678
  %2,68
 • ALTIN
  778,15
  %2,25
 • BIST
  1.880
  %1,22
Mengüç’ten 2021-2022 sezonu mesajı

Mengüç’ten 2021-2022 sezonu mesajı

Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Metin Mengüç, 2021-2022 futbol sezonunun başlaması ile ilgili olarak Balıkesir ASKF’nin resmi sitesinden mesaj yayınladı.

Pandemi kurallarına vurgu yapan Mengüç, mesajında şu ifadeleri kullandı. “Salgın Hastalık bitmedi. Karşılaşmalarda belirlenen kurallara uyalım Tedbiri elden bırakmayalım.

Salgın hastalık nedeniyle uzun bir süre ara verdiğimiz Bölgesel Amatör ligler ile Balıkesir Süper Amatör futbol ligleri 2021-2022 sezonu bu hafta, 1. Amatör ligler ise belirlenen ve ilan edilen takvimlerine göre başlıyor. Amatör Ligleri hepimiz çok özledik öncelikle bu konuyu belirtmeliyim. Uzun bir süre evlerimize kapandık .Covid-19 kuralları hastalığın yayılmasını önlemek için tedbir amacıyla uygulamaya konulmuştu. Evet, hasret bitiyor. Amatör Liglerde yer alan takımlarımızın yöneticilerinin, antrenörlerinin ve sporcularının bugünden bilmesi gereken önemli konu Aşı Sertifikası uygulamasının yapılacağıdır. Müsabaka başlama tarihine kadar bununla ilgili tedbirleri almalarında yarar vardır. Yerel Amatör liglerle ilgili olarak da “ Yerel Amatör Lig Müsabakalarında Covid-19 Salgını Nedeniyle Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Esaslar ” TFF Amatör İşler Kurulunca hazırlanmıştır ve Web sayfamızda yayınlanmıştır. Bu esasların dikkatle okunması gerekmektedir. Esasların, futbolun tüm paydaşları ve konu ile ilgili kulüpler, antrenörler, hakemler, saha komiserleri, sağlıkçılar ve tesis görevlilerinin bilgilenmesi ve talimatlar doğrultusunda tavır almalarında mutlaka yarar vardır.

Bölgesel Amatör ligde Balıkesir’i 5 takım temsil edecek . Ayvalık gücü Belediye spor, Bigadiç Belediye spor, Burhaniye Belediye spor, Eti spor ve Gönen Belediye spor. Takımlarımız 8.Bölge 2.Gurpta yer alacaklar. Takımlarımızın Rakipleri Çanakkale’den Biga Belediye spor ile Bozcaada spor. Yalova’dan Altınova Belediye spor ,Yalova Kadıköy spor ve Yalova spor.

Balıkesir Süper Amatör lig A ve B olmak üzere iki gurupta oynanacak.1 Amatör liglerimiz ise Merkezde 4 Gurup Marmara’da 2 Gurup ve körfezde 1 gurup oluşumu ile oynanacaktır.

Balıkesir Ali Hikmet Paşa tesislerinde şehrimizin en az yirmi yılını kurtaracak olan proje inşaatı devam ediyor. Bu nedenle Ali Hikmet paşa tesislerindeki sahalarımızdan bir süre daha yararlanamayacağız. Ancak yakın Çevremizdeki sahalar maçların planlanan şekilde ve takvimde oynanması için Gençlik spor İl Müdürlüğünce hazırlandı. Marmara ve Körfezde de herhangi bir problem görünmüyor.

Balıkesir çok büyük bir yüzölçümüne sahip. İşte bu nedenle salgın hastalık tedbirleri de değerlendirildiğinde kulüplerimizin ekonomik anlamda faydasına olacağını ancak liglerinde kalitesini gözeterek TFF Amatör işler kurulunun direktifleri ve onayı doğrultusunda bir sezon planını uygulamaya koyduk. Camiamıza Hayırlı uğurlu olsun. Yönetim Kurulu arkadaşlarımla birlikte Tüm Kulüplerimize Yeni sezonda açıklanan tüm kurallara uyularak, en küçük bir sakatlığın, yaralanmanın dahi olmadığı şu zor günlerde dostluk ve kardeşlik ikliminin hakim olduğu başarılarla dolu ve centilmence bir sezon diliyoruz.

Metin Mengüç
ASKF Başkanı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM