• DOLAR
  8,6580
  %1,55
 • EURO
  10,1795
  %1,20
 • ALTIN
  488,66
  %1,66
 • BIST
  1.419
  %0,10
Marmara Gençlik efsanesi yeniden doğuyor

Marmara Gençlik efsanesi yeniden doğuyor

Marmara Gençlik Spor Kulübü Mümtaz Kaya önderliğinde yeniden hayat buldu.

Bir zamanlar Bandırma futbolunun simge isimleri Şoti Remzi’lerin, Adem’lerin, Kürt Kazım’ların, formasını terlettiği, tarihe karışma pahasına Bandırmaspor’un kurulmasına vesile olan Marmara Gençlik Kulübü Mümtaz Kaya önderliğinde yeniden hayat buldu.

Mumtaz

Mümtaz Kaya “Kulübümüz, geçmiş ve geleceğin harmanlandığı bir çok hikayeyi içinde barındırıyor”

26 Kasım 2020 tarihinde kurulan ve Bandırma futboluna merhaba diyerek yeni bir soluk getiren Marmara Gençlik Spor Kulübünün kurucu başkan ve antrenörü Mümtaz Kaya “Kulübümüz gerek isim tercihi gerekse armamızda kullandığımız renkler itibariyle geçmiş ve geleceğin harmanlandığı bir çok hikayeyi içinde barındırıyor.

Öncelikli hedefimiz geleceğimiz olan bu yörenin çocuklarına spor yapma hakkı tanımak amacıyla yola çıkan kulübümüzün armasında, bu topraklar üzerine doğan güneşe vurgu yapmak adına sarı (güneş) ve kahverengi (toprak) renklerine yer verdik.

Aynı zamanda şehrimizin en büyük markası olan Bandırmaspor’un doğmasına vesile olan iki kulüpten biri olan Marmara Gençlik ismini tekrar yaşama geçirerek geçmişten güç alıp Bandırmaspor’a futbolcu kazandırmanın önemine dikkat çekmek istedik.

Bu amaçlar doğrultusunda aramıza katılan çocuklarımızı zihinsel, psikolojik, sosyal ve fiziksel olarak yarınlara hazırlamak adına elimizden gelen çabayı sarfediyoruz.

Bunların yanı sıra kulüp başkanımız sayın Hasan Basri ŞENYAZ  nezdinde, ilk günden beri bizim yanımızda olup desteğini esirgemeyen tüm gönül dostlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

SENYAZ

Hasan Basri Şenyaz “Mümtaz ve Ünal hocalarımızın gayretleriyle hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum.”

03 Haziran 2021 tarihinde yapılan kongrede kulüp başkanlığı görevini üstlenen Hasan Basri ŞENYAZ “Çıkmış olduğumuz bu yolda eğitimci kimliğinin yanı sıra başta Bandırmaspor olmak üzere bir çok kulüp ve okul takımında başarıyla görev almış Mümtaz hocam ve Ünal hocamın gayretleriyle belirlenen hedeflere ulaşacağımıza inancım tam.” dedi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Bandırmaspor’dan Sedat Erkan’a görev – BND spor: […] SEDAT ERKAN KİMDİR […]
2021-08-09 08:53:27