• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
İlkim Neval Savtekin “Hedefim A Milli Forma”

İlkim Neval Savtekin “Hedefim A Milli Forma”

Bandırma’nın tanınmış, başarılı kalecilerinden ve Bandırma Körfez Spor Kulübü Başkanı aynı zamanda Kaleci Antrenörü İlker Savtekin’in kızı iİlkim Neval Savtekin, “Hedefim A Milli Forma”

İlkim Neval Savtekin 2005 yılında Bursa’da dünyaya gelmesine rağmen Bandırma’da büyüdü. Babası gibi sporcu bir ruha sahip olan İlkim; Voleybol, Basketbol, Masa Tenisi gibi birçok spora merak sardıktan sonra 2017 yılında 12 yaşına geldiğinde “Ashihara Karate Branşı”na ilgi duyarak Bandırma Akademi Dövüş Sanatları Gençlik Spor Kulübü’nde kurslara başladı.

İlkim, bıkmadan usanmadan azimle çalışarak 3 ay gibi kısa bir sürede kulüp antrenör ve yöneticilerinin dikkatini çekmeyi başararak Bandırma Akademi Dövüş Sanatları Gençlik Spor Kulübü lisanlı sporcusu olarak Balıkesir’de düzenlenen ve ilk kez katıldığı şampiyonada 1.’lik kürsüsüne çıkmayı başardı.

Son 3 yılda Balıkesir, Bolu, Ankara, Bandırma, Antalya’da yapılan turnuvalara katılarak her turnuva sonunda kürsüde kendine yer bulan İlkim, en son Ankara’da düzenlenen 2020 Türkiye Şampiyonası’nda 3.’lük ve Ankara’daki şampiyonada derece alanların katılabildiği 19 Şubat 2020 tarihinde Antalya’da düzenlenen 2.AİF ASHİHARA KUMİTE VE KATA  AVRUPA ŞAMPİYONASINDA (60+) ümit bayanlar kategorisinde yine 3 üncü olunca “Türkiye Wushu Kung-Fu Federasyonu” tarafından T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI B MİLLİ SPORCU BELGESİ’ni almaya hak kazandı.

Kısa sürede çok çalışmanın karşılığı olarak B Milli Sporcu Belgesi’ne sahip olan İlkim, “Ömür boyu gurur duyacağım manevi bir duyguya sahip olduğum için çok mutluyum. Buraya kadar çok emek verdim, zorlandım, sakatlandım ama yılmadım. Daha yolun başındayım. Herşey asıl şimdi başlıyor. Hedefim A Milli Formayı giymek. Milli gurura layık olmak kolay değil. Bunun çok zorlu ve yorucu bir süreç olduğunun bilincindeyim. Bu süreci hocalarımın verdiği bilgiler ve ailemin bana verdiği destek ile çok fazla çalışarak başarmak istiyorum. Buradan çalışmalarıyla bana örnek olan Sermet Ulufer hocama, kulüp başkanımız Mehmet Ersin’e, kulüp başkan yardımcımız Zeynep Ersin’e, tüm turnuvalarda hep yanımda olan, gücünü tecrübesini arkamda hisettiğim motivasyon kaynağım babam İlker Savtekin’e, anneme ve tüm aileme teşekkür ederim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Bandırmaspor’dan Sedat Erkan’a görev – BND spor: […] SEDAT ERKAN KİMDİR […]
2021-08-09 08:53:27