• DOLAR
  8,8490
  %0,99
 • EURO
  10,3911
  %0,80
 • ALTIN
  498,32
  %1,50
 • BIST
  1.385
  %-1,20
Mengüç; “Kimseyi mağdur etmeyeceğiz”

Mengüç; “Kimseyi mağdur etmeyeceğiz”

Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Mengüç 2.Amatör Küme’nin akıbetiyle ilgili yaptığı açıklamada yüreklere su serpti.

Bilindiği üzere Covid-19 salgın hastalığı sebebiyle ara verildikten sonra 27 Mayıs 2020 tarihinde TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez tarafından yapılan açıklama ile amatör liglerin sonlandırıldığı belirtilerek bu liglerle ilgili yükselme ve küme düşme kararlarının ASKF’lerin bilgisi dahilinde Futbol İl Tertip Komitelerince alındıktan sonra TFF Amatör İşler Müdürlüğü’nün onayıyla kesinleşeceği belirtilmişti.

2. Amatör Küme’de sezonun henüz tamamlanmadığının altını çizen Başkan Mengüç, “Federasyon, tek devre halinde oynanan ya da ikinci devresi henüz başlamamış 2. Amatör Küme maçlarının yok sayılması yönünde karar aldı. Ancak Balıkesir gibi ikinci devresi oynanırken salgın nedeniyle ara verilen liglerle ilgili kararları İl Tertip komitelerine bıraktı” dedi.

Balıkesir 2. Amatör Küme’de 6 grupta 30 takımın mücadele ettiğini belirten Metin Mengüç, “Karar verirken ince eleyip, sık dokumamız gerekiyor. Bu nedenle önümüzdeki hafta, İl Tertip Komitesi’nin toplanarak, sorunu tüm boyutlarıyla masaya yatırmasını planlıyoruz. Çözüm alternatiflerinin oluşturulmasının ardından bu süreçte Türkiye Futbol Federasyonu’nun alacağı kararları da göz önünde bulundurarak, birkaç hafta içerisinde kimseyi mağdur etmeyecek kararları alacağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Bandırmaspor’dan Sedat Erkan’a görev – BND spor: […] SEDAT ERKAN KİMDİR […]
2021-08-09 08:53:27