• DOLAR
  8,8453
  %0,95
 • EURO
  10,3756
  %0,65
 • ALTIN
  496,90
  %1,21
 • BIST
  1.385
  %-1,20
Mehmet KULAKSIZ

Mehmet KULAKSIZ

Mehmet Kulaksız, 03 Kasım 1965 tarihinde Gönen Hasanbey’de dünyaya geldi.

İlkokulu Hasanbey, Ortaokulu Biga ve Lise Eğitimini Gönen’de tamamlayan bir kız, bir erkek çocuk babası olmanın yanında bir de torun sahibi olan Kulaksız, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak yaşamını sürdürdüğü Gönen’de hobi olarak antrenörlük yapıyor.

Futbolla tanışmasını okul maçları sırasında Gündoğanspor yöneticilerinin dikkatini çekmesiyle başladığını belirten Kulaksız,  İlk lisansının 1981-1982 sezonunda Gündoğanspor’da çıktığını, ilk antrenörünün 1982-1983 sezonunda Gündoğanspor teknik sorumlusu olarak görev yapan Bayram Kahraman olduğunu ve Bayram hoca ile ilgili olarak “Sevgi ve saygı duyduğum hocamla iki sezon çalıştım. Kendisinden çok şey öğrendim.” diyerek, Bayram hocanın kendi futbol yaşantısındaki yerinin önemli olduğunu söylüyor.

Gündoğanspor’da geçen 3 sezonun ardından 1 sezon Gebeçınarspor’da futbol oynayan Kulaksız, 1986 yılında kurulan Hasanbeyspor’a transfer oldu.

Futbol hayatımın dönüm noktası dediği Hasanbeyspor ile ilgili yaşadıklarını ise şöyle anlatıyor.
“1986 yılında Hasanbeyspor’un kurulmasıyla önce futbolculuk daha sonra idarecilik, kulüp başkanlığı ve son olarak da antrenörlük hayatım başlamış oldu. 1989-1990 sezonunda saygıyla andığım ve çok sevdiğim belki de ileride antrenörlük yapmama vesile olan rahmetli Metin Özdemir hocam Hasanbeyspor’da 3 sezon antrenörlüğümü yaptı.

Daha sonra rahmetli Tekin Tamgaç hocamla çalıştıktan sonra 1995-1998 arası yönetici futbolcu 1998 de amatör olarak sürdürdüğüm aktif futbol hayatımı bırakıp sadece yönetici olarak Hasanbeyspor’da görev yapmaya devam ettim.

2001-2002 sezonunda rahmetli Metin Özdemir’i tekrar takımın  başına getirerek Hasanbeyspor’u ertesi sezon yeni kurulan Süper Amatör Lig’e çıkardık. 2 sezon Metin Özdemir hocanın hem yöneticiliğini hem de yardımcı antrenörlüğünü üstlendim.

2005 ve 2006 yıllarında Hasanbeyspor’un kulüp başkanlığını yaptıktan sonra 2007 yılında Çanakkale’de açılan antrenörlük kursunda TFF C diploması alarak 2007-2008 sezonunda Hasanbeyspor’da antrenörlük macerama başladım. Dört sezon boyunca antrenörlüğün yanı sıra yeri geldiğinde idarecilik, yeri geldiğinde malzemecilik yaptığım Hasanbeyspor’da yaz dönemlerinde futbol okulu açarak yüzde 90 Hasanbeyli gençlerden oluşturduğumuz altyapı takımları ile 2 yaş kategorisinde mücadele ettik.”

Dördüncü sezonun sonunda Hasanbeyspor’dan bir süre uzaklaşmak gerektiğini düşünerek 1 sezon Tuzakçıspor’da antrenörlük görevini üstlendikten sonra 2012 yılında yeni kurulan Karşıyakaspor’un teknik sorumluluğunu üstlendi.

Karşıyakaspor’da görev yaptığı dört sezon süresince Hasanbeyspor’da olduğu gibi Karşıyakaspor’da da A takım iskeletinin mahalle gençlerinden kurulmasına önem vermesinin yanında idari ekibin destek ve yardımlarıyla Karşıyakaspor Yaz Futbol Okulu’nun açılmasıyla U13, U15 ve U19 altyapı takımlarını kurarak liglere katılmasını sağladı. Üçüncü sezonunda Karşıyakaspor’u şampiyonlukla tanıştırarak 1.Amatör Kümeye yükseltti. Aynı sezon U19 takımıyla da şampiyonluk yaşayarak bir koltuğa iki karpuz sığdırdı.

Karşıyakaspor’da ki başarısından sonra beş sezon ayrı kaldığı Hasanbeyspor’a tekrar geri döner dönmez kurduğu U14 yaş kategorisindeki gençlerin bugün Hasanbeyspor U17 takımı olarak sahaya çıkmalarının yanında bazılarının A takımda yer almasının gururunu yaşadığını belirten Kulaksız, 2007 yılından bu yana aralıksız sürdürdüğü antrenörlük hayatına 2019-2020 sezonunda noktalayarak asıl mesleği Mali Müşavirlik’e daha ağırlık verme kararı alsa da içimizdeki futbol aşkından hiç bir zaman uzaklaşamadık diyerek ilk göz ağrım dediği o zaman ki adıyla Gündoğanspor, şimdiki adıyla Gündoğan Çeltikspor’dan teklif gelince tekrar yeşil sahala geri döndü.

Kendim adına bir mesleğim olduğu için antrenörlüğü hiç bir zaman meslek olarak görmedim diyen Kulaksız, hobi olarak yaptığı antrenörlük hakkındaki görüşlerini şöyle sıralıyor “Antrenörlüğümün yanı sıra mesleğim gereği olarak bölgemizdeki amatör kulüplerin idari ve yazışma işlemlerinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Kendimin bir mesleği olduğu için antrenörlüğü hiçbir zaman bir meslek olarak değil bir hobi olarak, gençlerimize bir hizmet olarak görmüşümdür. Saha içinde rekabet halinde olduğum antrenör kardeşlerim, arkadaşlarım ve ağabeylerimle saha dışı ilişkilerim her zaman saygı ve sevgi içerisinde olmuştur. Futbol bana bugüne kadar rekabetin dışında bir çok dostluklar da kazandırdı.

Son sözüm olarak amatör kulüplerimizin altyapıya önem vermelerini, kendi yetiştirdiği oyuncularıyla takımlarını kurmalarını, tabiki altyapı derken öncelikle tesisin olacak sonra o tesiste yetiştireceğin oyuncular olacak. Oyuncu yetişmeyince 1.amatörde ve süper amatörde gördüğümüz oyuncuyu 2. amatör kümede tekrar görüyoruz. Adeta gençlerimiz eskiden hobi olarak yapılan amatör futbolu meslek haline getirdiler”

. … SEVİYORUZ AMATÖR FUTBOLU AMA HOBİ OLARAK YAPILIRSA……..

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Mehmet Kulaksız
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Bandırmaspor’dan Sedat Erkan’a görev – BND spor: […] SEDAT ERKAN KİMDİR […]
2021-08-09 08:53:27