• DOLAR
  8,8490
  %0,99
 • EURO
  10,3742
  %0,63
 • ALTIN
  497,38
  %1,30
 • BIST
  1.385
  %-1,20
Sedat Tetik

Sedat Tetik

Aslen Bigadiç’li olan Sedat Tetik, 1986 yılında Balıkesir’de dünyaya geldi. Küçük yaşta tanıştığı futbolla amatör olarak bir çok takımda oynadıktan sonra memuriyeti sebebiyle tayin olduğu Karabük’te 2013-2014 sezonunda TFF C antrenörlük diplomasını aldı. Batı Karadeniz’de başladığı antrenörlük hayatına tayini sebebiyle Trakya Bölgesi’nde devam etti.

Görev yaptığı Batı Karadeniz ve Trakya bölgelerinde 2 kez 2.Amatör Küme şampiyonluğu ve 3 kez 1.Amatör Play-Off tecrübesi yaşayan genç teknik adam, 2019-2020 futbol sezonunda memuriyeti nedeniyle tayin olduğu Gönen’de Hasanbeyspor Kulübü ile sözleşme imzalayıp Balıkesir serüvenine başladı.

Hasanbeyspor’da kendisine gösterilen sevgiden ve ilgiden memnun kalan teknik adam, bölgedeki oyuncu potansiyelinin yüksek olmasının yanında takımların alt yapı eksikliğine vurgu yaparak sürekli transfer ve dışarıdan oyuncularla liglerin döndüğünü ve bu sistemin hem il geneli hem ülke geneli olarak futbola kötü yansıdığını düşünenlerden

Amacının; çalışmış olduğu kulüplerde imkânlar doğrultusunda alt yapıdan oyuncuların doğru sistemlerle çalıştırılıp yetiştirilerek kariyerlerine fayda sağlayabilecek hamlelerinin olması yönünde.

Halen Gönen Tarım Orman İlçe Müdürlüğünde memuriyet hayatını sürdüren evli ve 2 kız çocuğu babası olan genç teknik adam, futbol ile ilgili düşüncelerini şu sözlerle noktalıyor. “Bizler amatörde de olsa doğruyu yanlışı, eksiği fazlayı gördük. Bu eksikliklerden doğruları bularak oyuncularımıza aktarmak istiyoruz. Hakkaniyetle Önce Sağlık, Sonra Karakter, Daha Sonra ise Başarı. Saygıyla, Sevgiyle ve Futbolla Kalın…”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Bandırmaspor’dan Sedat Erkan’a görev – BND spor: […] SEDAT ERKAN KİMDİR […]
2021-08-09 08:53:27