• DOLAR
  8,8490
  %0,99
 • EURO
  10,3911
  %0,80
 • ALTIN
  498,32
  %1,50
 • BIST
  1.385
  %-1,20
Közfezspor’un öncüsü

Közfezspor’un öncüsü

20 Ocak 1969 tarihinde Balıkesir de dünyaya gelen İlker Savtekin’in kalecilik ile tanışması Hacıyusuf Mahallesi’ndeki eski odunlukta mahalle maçları ile olmuş.

15 yaşında lisansiyer olduğu Sunullahspor genç takımında oynadığı ilk sezon başarılı bir performans sergileyerek rahmetli Ali Toptan’ın dikkatini çekme başarısını göstererek güvenini kazanan Savtekin, 16 yaşında Sunullahspor A takım da kendine yer bularak maçlara çıkmaya başladı.

4 sezon boyunca Sunullahspor kalesini koruduğu süreçte Çanspor’un dikkatini çekmesine ve gelen teklife rağmen o “Bandırmaspor” diyerek 1989/90 sezonunda Bandırmaspor’da profesyonelliğe adım attı.

İlker Savtekin 1 sezon Bandırmaspor formasını giydikten sonra askere gitti. Askerlik dönüşü Etispor’da amatöre dönerek uzun yıllar formasını giydikten sonra 1 sezon Susurlukspor ardından tekrar Etispor’a dönerek 2001 yılında aktif futbolculuk hayatını noktaladı.

Futbola noktayı koyduktan sonra edindiği bilgi ve tecrübelerini gençlere aktarmak amacıyla sırasıyla Bandırmaspor alt yapısında 3 sezon, Bandırma Kartalları’nda 2 sezon, Sanayispor da 1 sezon ve Bandırma Masterler Futbol Okulu’nda 2 sezon kaleci antrenörlüğü yaparak Bandırma ve çevresine bir çok yetenekli kaleci kazandırdı.

Bandırma Masterler Futbol Okulu’ndaki öğrencilerinin artık halı saha yerine büyük sahalarda boy göstermelerini sağlamak amacıyla öncülüğünü yaptığı Bandırma Körfez Spor Kulübü’nü; Murat Selvi, Hasan Mısıroğlu ve Ömer Çakar’ın destekleriyle 2018 yılında kurup aynı yıl federe yaparak Kulüp Başkanlığını üstlenmiş ve amatör alt yaş kategorilerindeki liglere katılım sağlamaya başlamıştır.

Kulübün henüz emekleme safhasında olduğunu ve hiç bir konuda acele etmeyip yavaş yavaş fakat sağlam adımlarla ilerlemeyi ilk prensipleri olarak belirlediklerinin altını çizen Savtekin; Başkanlık ikinci sırada geliyor. Benim işim öncelikle kaleci yetiştirmek diyerek yetenekli gençlere bilgi ve tecrübelerini aktararak gerek Bandıma gerekse büyük takımların kaleci sorunlarını bir nebze de olsa hafifletmeye çalışıyor.

Hangi branş olursa olsun çocuklarımız spor yapmalı diyen tecrübeli teknik adam tek dileğim dediği görüşlerini ise şöyle aktarıyor. “Bandırma’daki kulüplerimizde 19 yaş altı neredeyse 1000’e yakın lisanslı sporcu var. Ancak sporcuların daha sağlıklı ve rahat ortamda çalışmaları ve daha başarılı olmaları için yıllardır eksikliğini duyduğumuz antreman yapacak yeterli sahalarımız yok. Eğer ki büyüklerimiz buna bir çözüm bulabilirlerse bir kaç yıl sonra Bandırmaspor’umuzda bizin dönememizdeki gibi mecburiyetten değil kendi yeteneklerinden dolayı Bandıma’da yetişmiş Bandırma’lı 7-8 oyuncu görebiliriz.” diyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Bandırmaspor’dan Sedat Erkan’a görev – BND spor: […] SEDAT ERKAN KİMDİR […]
2021-08-09 08:53:27