• DOLAR
  8,8842
  %0,76
 • EURO
  10,3811
  %0,61
 • ALTIN
  496,29
  %0,03
 • BIST
  1.385
  %-0,52
Konfederasyon çatısı altında birleştiler

Konfederasyon çatısı altında birleştiler

Güney Marmara, Karadeniz, Ege, Marmara, İç Anadolu, Çukurova federasyonları adı altında “Her yaşta spor önemlidir. Her insan da bir master adayıdır.” felsefesiyle spor faaliyetlerini sürdüren spora gönül vermiş federasyon başkanlarının İzmir’de bir araya geldikleri toplantıda Konfederasyon çatısı altında birleşme kararı çıktı.

Geçtiğimiz hafta sonu Ulusal Veteranlar Masterler Ege Bölge Federasyonunun organize ettiği toplantı sonucunda ULUSAL VETERANLAR MASTERLER KONFEDERASYONU için resmi müracaat kararı çıktı.

Alınan karar sonrası yapılan açıklamada;
“Her yaşta spor önemlidir. Her insan da bir master adayıdır. Çıkmış olduğumuz bu birliktelikte sporun insana kattığını  bilen bir grup olarak daha çok insana spor yaptırmak ana felsefemizdir.

Bizlerde bu doğrultuda bir çok bölge  federasyonumuz ile birlikte ülke insanımıza katkı sunmak, herkesi spora özendirmek, spor yapma imkanı sağlamak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, bağımlılıkla mücadele etmek ve sosyal birliktelik oluşturarak milli birliğe katkı sunmak amacı ile  bu ülke insanının ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz konfederasyonun kurulması tarafımızdan kaçınılmaz olmuştur.

Bu konfederasyon her bölgede her düşüncede din, dil, ırk gözetmeksizin sadece spor yapmak arzusunda olan herkesi bünyesinde barındırıp hizmet sunacaktır.

Unutmayalım ki en büyük zenginlik sağlıktır.” denildi.

veteran

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Bandırmaspor’dan Sedat Erkan’a görev – BND spor: […] SEDAT ERKAN KİMDİR […]
2021-08-09 08:53:27