• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
Futbol tutkunu

Futbol tutkunu

İlkay Dedelioğlu, 1983 yılının soğuk bir kış akşamı uzun süredir çocuk özlemi çeken bir ailenin yuvasını ısıtan çocuk olarak Gönen’de dünyaya geldi.

İlk ve orta öğretimini köyü Bostancı’da tamamladıktan sonra Kuleli Askeri Lisesi ve Bursa Ziraat Meslek Lisesi’ni kazandı. Tercihini aşkla bağlı olduğu tarıma hizmet etmek için Ziraat Meslek Lisesi’nden yana kullandı. Lise de başarılı bir öğrenci hayatı sürdürürken okulun futbol takımına seçilerek liseler arası maçlarda da Bursa amatör spor kulupleri tarafından beğenildi ve futbol hayatına başladı.

4 yıl boyunca Bursa da hem amatör  hem de okul takımında futbol oynadı. Okulunu dereceyle bitiren başarılı bir öğrenci ve iyi bir Ziraat Teknisyeni  olarak mezun oldu.

Üniversiteye maddi imkansızlıklar nedeniyle gidemeyeceğini bildiği için köyüne döndü ve çalışarak birikim yaptı. Daha sonra üniversite sınavına girerek  Uludağ Üniversitesi Seracılık Bölümü’ne yerleşti: Bursa’da hem öğrencilik hem de amatör futbol oynayarak hayatını devam ettirdi.

Daha sonra dikey geçiş sınavına girerek Antalya Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne girdi. Hem öğrencilik hem futbol hayatı bu güzel şehir de de devam etti. Daha sonra KPSS’YE girerek Kilis ili Polateli İlçe Tarım Müdürlüğü’ne atandı. 4 yıl görev yaptıktan sonra Aksaray Eskil İlçe Tarım Müdürlüğü’ne atanan Dedelioğlu, 1 yıl orada görev yaptıktan sonra Gönen İlçe Tarım Müdürlüğü’ne tayin oldu.. 4 yıl burada çalıştıktan sonra istifa ederek İlkay Tarım, Elikatr Tarımsal Analiz Laboratuvarı ve Batogen Tohumculuk firmalarını sırasıyla  faaliyete soktu.

Bu süreçte tutkunu olduğu futbolda amatör kuluplere hep sponsor olarak destek oldu. Daha sonra Gönen Bostancıspor yönetimine girerek sorumluluk aldı ve en yakın arkadaşı İbrahim Deniz’le uzun vadeli bir program yaparak 6-7 yıl içinde profesyonel liglerde mücadele eden ülke gençlerini kucaklayan bir spor kulübü hedefiyle her sene şampiyonluk paralosı ile yola çıktı.

20 yıl sonra Bostancıspor’un şampiyon olarak Balıkesir 1.Amatör Küme’ye çıkmasında önemli pay sahibi oldu.

Şu an sezon başında ekonomik imkansızlıklar nedeniyle ligden çekilme riski ile karşı karşıya olan Gönen Reşadiyespor’un başkanlığına soyunarak Reşadiyespor’un ayakta kalmasını sağlamasının yanında en yakın arkadaşı ve destekçisi Reşadiyespor kaptanı İbrahim Deniz’in saha içi önderliğinde yeni projelerini hayata geçirme çabasında Reşadiyespor’un sponsorluğunu da üstlendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Bandırmaspor’dan Sedat Erkan’a görev – BND spor: […] SEDAT ERKAN KİMDİR […]
2021-08-09 08:53:27