• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
Altyapı denince akla gelen DUAYEN

Altyapı denince akla gelen DUAYEN

Kamuran Özden 1959 yılında Bandırma’da dünyaya geldi.

Bandırma 17 Eylülspor Kulübü’nde futbola başlayan Özden, 17 yaşında bavulunu alıp yola çıkar taa Akçaabat’a düşer yolu. Altyapısına inandığı Trabzon ismine güvenerek. Yanında Ona; inanan, güvenen, tanıyan bir ağabeyi eşlik eder bu uzun yolda.

Gittiğinde seçmelerin tamamlandığını, sezon açılışının yapılacağını ve geç kaldıklarını söylerler. Fakat Onlar taaaaa Bandırma’dan gelmişlerdi ve vazgeçmeye niyetleri yoktu. Çünkü çok yetenekliydi. Beraber gittikleri ağabeyi oranın ileri gelenlerinden Mahmut Beyi bularak ricacı olurlar. Mahmut Bey’de yetkilileri arayarak gelen kardeş yakınımdır. Muhakkak denensin diye ricada bulunur. Bir gün sonra sezon açılışı olacak Akçaabat Sebatspor’un ve hazırlık maçı yapılacak.

Kamuran yedek kaleci olarak hazırlık maçına dahil edilir. Maç başlar Akçaabat Sebatspor 3-0 geride, seyirci tepkili. Bandırma’nın bağrından kopup gelen Kamuran’a “Isın 2.yarı sen geçeceksin kaleye” derler. Kamuran ısınmaya başlar. Boyu kısa, fiziği cılız seyirci başlar yuhalamaya, onlar yuhaladıkça daha çok hırslanan Kamuran 2.yarısı başlayan maçta adeta devleşir. Ard arda gelen atakları sanki uzun yıllardır takımın kalesini koruyormuşçasına kendinden emin kurtarışlar yaparak bertaraf eder. Başlarda yuhalayan seyirci destek olmaya başlar. Bu atmosferde takımda havaya girince skor 3-0’dan 3-3’e gelir. İşte o andan sonra Akçaabat ve Trabzon’da konuşulan teki isim olur Kamuran Özden.

Trabzonspor kalecisi Şenol Güneş o zamanlar sevmiş kendisini. Veliahtım diyerek lanse etmiş yerel ve ulusal basına. Şenol Güneş’le birlikte çalışmaya başlayan Kamuran Özden kısa sürede çok büyük bir aşama kaydererek büyük takımların ilgisini çekmeye başlıyor. Özkan Sümer, Sadi Tekelioğlu, Ahmet Suat Özyazıcı Trabzonspor’a kazandırmak istiyorlar Kamuran’ı. Fakat yaşı küçük olduğu için askerliğini yapsın gelsin ondan sonra bakarız diyorlar.

Askerlik gelip çatıyor ve Denizgücü macerası başlıyor. Rıdvan Dilmen, Aldülkadir gibi zamanın popüler isimleri ile birlikte yer alıyor Denizgücü’nde, fakat şanssızlık işte, böbreklerinden rahatsızlanıyor. Bir yanda Trabzonspor bekliyor. Bir yanda sağlık. Bandırma’ya dönüyor ve hayatımı kurtaran doktor diye bahsediyor Sağlık Bakanlığı’da yapmış  doktoru Güven Karahan’dan. “Futbol oynamayacaksın yoksa tekrar nükseder rahatsızlığın” dedikten sonra doktoru, Bandırma’da kalmaya karar veriyor.

Böbreklerindeki rahatsızlık, iş hayatı, evlilik derken soğumuştur futboldan, ama kopamaz. İçinde ukde kalmış işler vardır. Futbolda gençlere hizmet, gençleri sahiplenmek gibi…

17 Eylül Spor Kulübü’nde yönetici olarak başlar içinde ukde kalan işleri yapmaya, maddi ve manevi olarak destekler amatör spora gönül vermiş gençleri. Daha sonra Bandırmaspor altyapı sorumlusu olarak Bandırma’lı 3-5 gencin bu işten ekmek yemesi için sürdürmüş futbolla ilişkisini, Bandırmaspor altyapı sorumlusu olduğu yıllarda sadece Bandırmaspor’a değil tüm çevredeki amatör takımların altyapılarına gereken desteği her zaman vererek gençlerin yanında yer almış.

Sonra Her bu işi gönülden severek yapanlar gibi onu da küstürmüşler.
Ama O sevdasından hiç vazgeçmemiş.
Bandırma’da Bandırma çocukları oynayacak sevdasından

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Bandırmaspor’dan Sedat Erkan’a görev – BND spor: […] SEDAT ERKAN KİMDİR […]
2021-08-09 08:53:27