• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
Bandırma ve Bandırmaspor Aşığı

Bandırma ve Bandırmaspor Aşığı

1964 yılında Sivas’ta dünyaya gelen Ömer Doğan, ilk ve orta eğitimini burada tamamladı.

“Hayalim Trabzonspor’da oynamaktı” diyerek sözlerine başlayan Doğan, bu hayaline 1983 yılında girdiği üniversite imtihanı sonrası Karadeniz Teknik Üniversitesi IIBF İktisat Bölümünü kazanarak Trabzon’a gitmesiyle ilk adımını attı. Üniversite de okuduğu yıllarda ilk önce Trabzonspor amatör takımında oynamaya başladıktan sonra Türkiye 3.sü oldukları yıl 3.Profesyonel Lig ile tanışarak Sadi Tekelioğlu’yla bir sezon çalışma fırsatını buldu. Başarılı geçen sezonu şampiyonlukla tamamladıktan sonra Giray Bulak yönetimindeki 2.Lig deki Trabzonspor’da da bir sezon oynayan Ömer Doğan, amatör takımdan hocam dediği Ömer Uzun’un Beylerbeyispor’la anlaşması üzerine İstanbul’un yolunu tuttu.

Beylerbeyispor’da geçen başarılı 2 sezonun ardından 1990 yılında “GERÇEK AŞKIM” dediği Bandırmaspor’a transfer oldu. Bordo-Beyaz formayı aralıksız 6 sezon gururla taşıdıktan sonra futbolcuğa noktayı koyan Doğan, sahip olduğu UEFA  A diplomasıyla 7 yıl Bandırmaspor alt yapısında antrenör olarak karşılıksız hizmet verdi.

’’İnsanın memleketi doğduğu yer değil, doyduğu yerdir.‘’ düsturuyla hayatına yön veren Ömer DOĞAN, aynı zamanda Bandırma’dan evli olması dolayısıyla kendisini tamamen buraya ait hissetmektedir. Bandırmaspor’un eski güzel günlerine dönmesini en fazla arzulayan kişilerin başında geldiğini belirten Ömer DOĞAN; en çok üzüldüğü noktanın da altyapıya gerekli önemin verilmemesi olduğunu ve kendi döneminde A takımda en az 3-4 Bandırmalı çocuğun oynadığı halde şimdi bir tane bile olmamasının çok üzücü olduğunu belirtiyor. Bu sene Bandırmaspor altyapısının “Bölgesel Gelişim Ligi”ne girmesinin bu dezavantajlı durumu çocukların gelişimi açısından lehine çevirmesini beklediğini ancak özellikle antrenman yapılacak saha ve tesis şartlarının mutlaka düzeltilmesi gerektiğini de özellikle vurguluyor. Tam bir Bandırma ve Bandırmaspor aşığı olan Ömer DOĞAN, iki erkek çocuk sahibi. Çocuklarından küçüğü aynı zamanda Bandırmaspor U15 takımında babası gibi stoper oynuyor…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Bandırmaspor’dan Sedat Erkan’a görev – BND spor: […] SEDAT ERKAN KİMDİR […]
2021-08-09 08:53:27