• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
Bandırma sevdalısı

Bandırma sevdalısı

Süleyman Oruç’u öncelikle “Bandırma Sevdalısı” olarak tanımlamak gerekir.

Yaşamında ailesinden sonra gelen en büyük tutkusu ise futbol. Amatör futbolun ruhunu ve güzelliğini anlatırken; bir o kadar da zorluklarını, verilen mücadeleleri ve maalesef neredeyse yok olma tehlikesinden bahsederken de hüzünlendiğini fark ediyorsunuz.

Futbola ilk adım Bandırmaspor genç takımında, 5-6 yıl genç ve amatör takımlarında bordo beyaz formayı terlettikten sonra kısa bir süreliğine Gönenspor’a transfer. Kısa bir süre çünkü Almanya’ya abisinin yanına gidiyor. Orada 4 yıl kalıp, bu süre içerisinde bir Alman takımında (A klas grubu) başarılı ve hiç unutamayacağı anılar ile dolu geçen süre.

Ardından vatan borcu için askere gidiyor. Askerlik dönüşü Bandırma da Sanayispor’un kuruluşundan itibaren uzun süre takım kaptanlığı ve aynı takımda başlayan amatör çalıştırıcılık. Daha sonra sırasıyla 600 Evlerspor, Çınarlıspor, Aksakalspor ve Bandırmaspor alt yapısında teknik adamlık.

Ardından 91/92 sezonunda Bandırmaspor teknik sorumlusu Sedat Özbağ’ın, 92/93 sezonunda da Hasan Yüksel’in yardımcı hocalığını yapıyor. 93/94 sezonunda Erdekspor’da teknik adamlık ve sonra iş hayatı nedeni ile futbola noktayı koyuyor.

Tam bir Beşiktaş tutkunu olan ve uzun yıllardır yaşamını Erdek’te Sürdüren Oruç, 5 yıl süre ile Erdekspor’da genel kaptanlık görevini de üslendikten sonra şu an hem futbol hem de iş hayatında emekliliğin  tadını çıkartırken, çok sevdiği futbolu izleyerek hayatına devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Bandırmaspor’dan Sedat Erkan’a görev – BND spor: […] SEDAT ERKAN KİMDİR […]
2021-08-09 08:53:27