• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
SERÇE

SERÇE

07 Aralık 1969 tarihinde Almanya’nın Frankfurt şehrinde dünyaya gözlerini açan, sonrasında 40 günlük bebek iken Bandırma’ya anneanmem ve dedemin yanına gönderdi beni ailem diyerek sözlerine başlıyor Serkant Görün.

Gelin gerisini “SERÇE” lakaplı teknik adamın kendisinden dinleyelim.

Marmara İlkokulu’nun bahçesinde tanıştım futbol ile, ilk lisansım 17 Eylülspor Kulübü’nde çıktı. Genç takım, amatör takım 3. Amatör Lig’in olduğu zamanlar, kömür tozu saha yağmur yağsın da yumuşak olsun diye dualar edilip maçlara çıkılan yıllar.

Lise eğitimime zamanın popüler okullarından Endüstri Meslek Lisesi’ne (E.M.L.) imtihana girip kazanarak başladım. İlk 2 sene okul takımında oynamak çok zordu, kaliteli topçulardan kurulu çok iyi takımı vardı E.M.L.’nin ancak son sınıfına geldiğimde kendime yer bulabildim. Kadrosunda bulunmaktan büyük gurur duyduğum takım “Türkiye Liseler Arası Turnuvası”nda çeyrek finale kadar kalma başarısı göstermiş, Bandırma tarihinde bir ilki başarmıştı.

Hayaller TÜNEL’di o zaman, Bandırmaspor tünelden çıkardı maçlara, seyirci çılgına döner ilk futbolcu görününce bizde de hayal TÜNEL olurdu. Sonra Bandırmaspor Amatör’e transfer olduk. Şükrü Aydın hocam ve Tekin Tamgaç hocalarımla tanıştım yaşım 17, TÜNEL nasip oldu bize.

O zamanlar amatör maçlar şimdiki Bandırmaspor maçları kadar seyirciye oynardı. 2 yıl Bandırmaspor Genç Takım ve Amatör takımdan sonra iş hayatı dedi büyüklerimiz. Bagfas’da işe başladım. 1 yıl sonra askere, teskereden sonra sırasıyla Sanayispor, Çelikspor, 600 Evlerspor takımlarında oynadım. Oynadığım her takımda şampiyonluk yaşadım. 2000 yılında faal futbol hayatım bitti.

Futbolculuğa noktayı koyduğum tam da o yıllarda Bandırma için büyük spor adamı Ali TOPTAN hocamız’ın girişimleri ile Bandırma’da antrenörlük kursu açıldı. Bizler de hemen müracaat ettik. 4 gün eğitim 5.gün antrenörlük diploması, tabiri caizse Ali Okulu mezunuyuz. diyor. ve Ali Toptan ile ilgili anısını şöyle anlatıyor.

Çelikspor’da oynarken Ali Toptan hocam antrenör olmuş, ben de yönetim ile sorunlar yaşadığımdam ilk maç öncesi kulüpten ayrılmıştım. Lisansım vizeliydi ve almamıştım. Ali Toptan hocam beni çağırdı illa gel diye. Ben de gittim. İlk maçımız Etispor ile oynayacağız. Maç öncesi ısınmaya çıktık. Çelikspor yöneticileri çağrıldığımdan habersiz beni görünce şok. Niye çağırdın bunu diyerek bir taştışma başlıyor. Olur du olmaz dı. Ali Toptan hocam maçın devre arası istifayı basmıştı. Bunu hiç unutmam.

Diplomayı aldıktan sonra rahmetli Metin Özdemir hoca ile 3 yıl Bandırmaspor altyapısında daha sonra sırasıyla; 600 Evlerspor, Kızıksaspor, Etispor, Çelikspor, Sanayispor, Edincikspor takımlarında çalışıp antrenörlük hayatımın en güzel yıllarını Duruspor Futbol Okulları’nda yaşadım.

Futbol oynadığı her takımda antrenörlük yapma fırsatı bulduğunu söyleyen teknik adam, eğitimin çok önemli olduğunu belirterek, antrenörler gibi futbolcu ve yöneticilerin de belirli eğitimlerden geçtikten sonra bu işin içine girmeleri düşüncesi içerisinde olduğunu söylüyor.

Evli ve 2 çocuk babası olan Serkant Görün TFF C diplamasına sahip

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Bandırmaspor’dan Sedat Erkan’a görev – BND spor: […] SEDAT ERKAN KİMDİR […]
2021-08-09 08:53:27