• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
O Bir NÜKTEDAN

O Bir NÜKTEDAN

Futbolun Borsa’da değil Tarlada oynandığı yıllardı. Kalenin iki taş arası olarak belirlendiği ve atılan her şutun ardından “direk”, “gol”, “dışarıda” tartışmalarının patladığı günleri hatırlar mısınız?

Ha, işte Sebahattin Aydın o zamanlarda, dünya barış günü olarak ta bilinen ve kutlanan 01 Eylül 1964 yılında Ardahan’a bağlı Göle’de dünya ya geldi.

İlk ve ortaokul eğitimini burada tamamladıktan sonra lise eğitimi için 1978 Yılı’nda Bursa’ya geldiğinde 14 yaşında olduğunu ve Bursa’nın kartpostallardaki gibi Yeşil Bursa olarak bilindiğini söylüyor.

Bursa’da; Hürriyet, Demirtaş ve Kestel Çilekspor’da oynadıktan sonra, Yükseköğrenim ve Askerlik sonrası başlamış olduğu kamu görevi nedeniyle 1988 yılında Bandırma’ya gelmiş ve burada da 600 Evlerspor Kulübü’yle tanışmasını “Toplumsal yaşamın kendine has iç dinamikleri ve benim futbola bakışımın karşılığı olan yapısıyla ilgimi çeken kulüp” diye bahsederek futbola burada başladığını daha sonrasında da antrenör ve teknik sorumluluklarında bulunduğunu anlatıyor.

TFF C-B ve UEFA B diplomasına sahip olan Aydın, 1991 yılında başladığı antrenörlük görevini sonraki yıllarda da devam ettirerek sırasıyla Çelikspor, Etispor, Paşaçiftlikspor, Misakçaspor, Marmara Adalarspor, Liman Demirspor ve son olarak Sanayispor’da sürdürdü.

Çok hoş nüktedan, ironileri ile güldürürken düşündüren yeri geldiğinde söylediği türkülerle bizleri bazen neşelendiren bazen de hüzünlendiren evli ve 1 çocuk babası olan Sebahattin Aydın,  kendini “Ben basit bir emekçi, iyi futbol dilencisiyim, elimde bir düdük saatimle bu şehrin dört bir yanını geziyorum” diye tanımlarken.

“Tanrı rızası için, güzel işler yapın lütfen!” diyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Bandırmaspor’dan Sedat Erkan’a görev – BND spor: […] SEDAT ERKAN KİMDİR […]
2021-08-09 08:53:27